Bim Türkiye'ye Sahte Apple Ürünleri Satmış!

Apple'ın Türkiye avukatları aracılığıyla Bim'e gönderilen ihtarnamede ortaya çıkan detaylar tüm Bim müşterilerini derinden üzdü ve şok etkisi yarattı. Çünkü Bim'e güvenerek orjinal apple ürünleri aldığını sanan müşteriler resmen dolandırılmış...

Bim Türkiye'ye Sahte Apple Ürünleri Satmış!
Bim Türkiye'ye Sahte Apple Ürünleri Satmış! Murat Kılıç
Bu içerik 346 kez okundu.
Advert

Son zamanlarda Amerika ile Türkiye arasında tırmanan gerginlik neticesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan "Artık apple kullanmayın, Samsung kullanın, yerli ürünleri tercih edin" demesi üzerine birçok firma Apple satmayacağını duyurdu. Buna rağmen Türkiye'de Apple satışları azalmadan devam ederken Bim'de Erdoğan'ın uyarısı sonrasında Apple marka cihazları satmayacağını belirtti.

Fakat Mayıs ayında Bim'e gönderilen bir ihtarname Bim müşterilerinin güvenini kaybetmesine neden oldu. İnsanlar Bim'e güverenerek orjinal ürün aldığını zannediyordu fakat bugüne kadar satılan Apple marka şarj aleti, usb kablo ve kulaklıklar dahil tüm Apple ürünlerinin imitasyon olduğu ortaya çıktı.

Konuyla alakalı olarak Apple'ın Türkiye'deki avutkatları tarafından Bim'e gönderilen ihtarnamede Bim'in sahte apple ürünlerini nereden temin ettiğini belirtmesini ve ellerinde olan tüm apple ürünlerini Apple'a iade etmesi belirtildi.

İhtarnamenin sonuç kısmında ise bundan sonra Bim'de her hangi bir Apple markasına ait ürünün satılmaması gerektiği ise gözlerden kaçmadı. Zaten Bim, Apple marka ürünleri satmayacağını açıklamıştı. Ellerinde kalan bu cihazları da iade eder diye düşünüyoruz. Netice itibariyle Cumhurbaşkanı Erdoğan artık Apple marka telefon ve cihazları kullanmayın diye açıklama yaptı.

Apple Bim iPhone
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X