Amerika Türkiye'yi İkiye Bölünmüş Olarak Gösterdi!

Amerika'nın Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Venezuela'daki olaylarla ilgili paylaşmış olduğu bir twitter görselinde Türkiye'yi ikiye bölünmüş olarak tüm dünyaya gösterdi. Ama neden?

Amerika Türkiye'yi İkiye Bölünmüş Olarak Gösterdi!
Amerika Türkiye'yi İkiye Bölünmüş Olarak Gösterdi! Murat Kılıç
Bu içerik 85 kez okundu.
Advert

Twitter'da ABD dışişleri bakanı Mike Pompeo paylaşmış olduğu bir dünya haritası görselinde maviye boyanmış olan ülkeleri Başkan Guido'ya destek veren, gri ile boyanmış ülkeleri ise destek vermeyen ülkeler olarak kamuoyu ile paylaştı. Fakat paylaşımda Türkiye dışında herşey normalken Türkiye'nin ikiye bölünmüş olarak lanse edilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Türkiye, haritada gri renkte yer alıyordu. Gün geçtikçe Washington DC'nin venezuealada meydana gelen darbeye destekleri artmaktadır. Bununla birlikte Amerika, Kanada, Güney Amerika ve Avrupa'nın büyük kısmı bu darbeye destek vermektedir. Ayrıca Beyaz Saray'ın ulusal güvenlik danışmanı John Bolton ise kim başkan olursa olsun ekonomik ilişkilerinin devam edeceklerinin kesin olduğunu söyledi.

Bu görselin ardından Mevlüt Çavuşoğlu gerekli temaslarda bulunduklarını paylaşmış. ABD'nin konuyla alakalı olarak ABD'li büyükelçinin hatayı kabul ettiklerini ve ABD'nin bu konuyla alakalı resmi olarak özür dilemesi gerektiğini söyledi.

abd amerika türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X