Yalçın Menteş Tedavi Gördüğü Hastanede Vefat Etti

2013 yılında kangren nedeniyle sağ bacağı kesilen usta oyuncu Yalçın Menteş, yaklaşık 2 haftadır tedavi gördüğü hastanede ağır şeker hastalığı nedeniyle hayata veda etti. Vefat haberinin ardından birçok ünlü isim taziye mesajı yayınladı.

Yalçın Menteş Tedavi Gördüğü Hastanede Vefat Etti
Yalçın Menteş Tedavi Gördüğü Hastanede Vefat Etti Murat Kılıç
Bu içerik 94 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Tatlı Kaçıklar, Çarli gibi dizilerde karşımıza çıkan, gönüllerde taht kuran Yalçın Menteş uzun bir süredir tedavi gördüğü Özel Göztepe Çağıner Hastanesi'nde hayata veda etti. Tatlı Kaçıklar'da Saffet karakteri ile karşımıza çıkmış olan usta oyuncu sonraları akasya durağı, yalancı romantik, cennet mahallesi, doksanlar gibi dizilerde de rol almıştı.

Maalesef 2013 yılında geçirdiği kangren nedeniyle sağ bacağını üst tarafından kestirmek zorunda kalmıştı. Son 13 gündür ağır şeker hastalığı nedeniyle kaldırılmış olduığu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kıuratılamadı. 1960 doğumlu olan usta oyuncunun memleketi ise İzmir'dir.

Birçok ünlü isim vefat haberinin ardından sosyal medya üzerinden taziye mesajlarını yayınladı.

Yalçın Menteş Kimdir?

1 Nisan 1960 İzmir doğumlu olan yalçın menteş İlk ve ortaokulu İzmir'de tamamladıktan sonra tiyatro eğimi almaya başladı. Önce meşhur maymun karakterli Çarli dizisinde sonrasında ise Saffet karakteri ile Tatlı Kaçıklar dizisinde ekranlarda boy gösteren usta tiyatrocu daha sonraları cennet mahallesi, yalancı yarim, yalancı romantik, akasya durağı gibi dizilerde de rol aldı.

1981'de eski eşi Birhan hanım ile evlendikten sonra Atilla Menteş adında bir erkek çocuğa sahip oldu. 2006 yılında ise eşi Birhan Hanım'la boşandı. Yalçın menteş hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

yalçın menteş vefat taziye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X