Süleyman Soylu: 8 Bin Bekçi Alımı Yapılacaktır!

2019 yılında alınacak bekçilik şartları nelerdir? Süleyman soylu Ankara'da yaptığı bir basın toplantısında 8 bin bekçi alımı yapılacağını açıkladı. Peki bekçilik şartları nelerdir? Kimler başvuru yapabilir? Neden 8 bin bekçi alımı yapılacaktır?

Süleyman Soylu: 8 Bin Bekçi Alımı Yapılacaktır!
Süleyman Soylu: 8 Bin Bekçi Alımı Yapılacaktır! Murat Kılıç
Bu içerik 232 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

Süleyman Soylu, Ankara'da katıldığı bir toplantıda 2019 yılı için bekçi alımı yapacaklarını duyurdu. 90'lı yıllara kadar asayişi sağlama amaçlı, polislerin yardımcısı olarak görülenen bekçiler sonraları yok denecek kadar sayıları azalmıştı. Süleyman Soylu, geceleri nöbet tutacak, asayişi sağlayacak olan bekçilerin alımı için düzenlemelerin devam ettiğini söyledi.

Bekçilik uygulamasının yeniden hayata geçirilmesi akıllara "ne gereği vardı sorusunu" getirdi. Bununla alakalı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu artan suçların önüne geçebilmek için 2016'dan bu yana alımı devam eden bekçilerin 2019 yılında 8 bin yeni bekçi alımı ile daha da artacağını söyledi. Ankara'da 2017 yılında hırsızlık sayısının günlük 30 olduğunu, bekçilerden sonra bu oranın 10'a düştüğünü yani 3'te 1 oranında azalma olduğunu ve bunun da bekçiler sayesinde gerçekleştiğini söyledi.

Benzer durumun İstanbul, İzmir ve birçok ilde yaşandığını da belirtti. Sadece hırsızlık oranında azalma olmadı aynı zamanda kadına şiddet oranında da azalma olduğunu ve bu nedenle güvenlik önlemlerinin arttırılması gerektiğini hatırlatarak 2019 yılında da 8 bin bekçi alımının yapılacağını söyledi.

8 BİN BEKÇİ ALIMI YAPILACAK

İnşaallah mart ayından itibaren arkadaşlarımızla bekçilik alımı ile ilgili çalışmaları hızlandıracağız. Yapacağımız çalışmalarla yeniden 8 bin bekçi alımı yapacağız. Bu sayede suç oranları inşaallah gittikçe daha da azalacaktır.

Henüz mart ayına kadar bekçi alımı yapılmayacaktır. Mart ayından yani seçimlerden önce bir çalışma olacaktır. Seçimlerden sonra da alınıp alınmayacağı kesin olmasa da büyük ihtimalle 8 bin bekçi alımı yapılacaktır.

polis bekçi personel süleyman soylu içişleri bakanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
faruk     2019-02-20 artan hırsızlıklarla, yolsuzluklarla ya da dağılan birlikteliğin tekrardan eski haline dönmesi için bekçilerin alınması yeterli değildir. Güvenlik açığının kapatılması elbette önemlidir fakat 80'lerde kalan bir uygulama yerine emniyet personelini arttırarak çözüm üretebilirsiniz. O da olursa.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X