Eczanelerde Satılan Bitkisel Zayıflama İlaçları Nelerdir?

Zayıflama ilaçları ile alakalı araştırma yapanlar için hazırladığımız bu haberde eczanelerde satılan bitkisel zayıflama ilaçları hangileridir, hangi zayıflama hapı kilo verdirir gibi sorulara yanıt vereceğiz...

Eczanelerde Satılan Bitkisel Zayıflama İlaçları Nelerdir?
Eczanelerde Satılan Bitkisel Zayıflama İlaçları Nelerdir? Murat Kılıç
Bu içerik 1931 kez okundu.
Advert

Türk halkı olarak doktora gitmeye üşenen, sorunlarımızı kendimiz halletmekten zevk alan bir toplumuz. O nedenle bir diyetisyene, doktora gitmektense kendimiz hangi ilaçlarla kilo verebilirim, eczanelerde satılan zayıflama ilaçları hangileridir diye Google'a sormaya başlıyoruz. Bir şey eczanede satılıyor diye illa ki faydalıdır ya da sizin sağlık sorunlarınızı ortadan kaldıracaktır diye bir kaide yoktur.

Buna şu şekilde yaklaşabiliriz. Diyelim ki şeker hastasısınız ve eczaneye gidip mide ilacı satın aldınız. Ve sonra da bunu şekerinizi düzeltmek adına kullandınız. Bu işe yarar mı? Elbette hayır, aksine zarar bile görebilirsiniz.

Ya da kilo vermek istiyorsunuz diyelim. Her zayıflama ilacı ya da kilo verdirdiği iddia edilen ürünler size kilo verdirmez. Genelde bu tarz ilaçlarda sibutramin denilen etken madde bulunuyor. Bu da metabolizmayı ciddi oranda hızlandırarak kalbin daha hızlı çarpmasına neden olabiliyor. Eğer bu ilaçları kullanırsanız faydadan ziyade zarar görebilirsiniz. Bunun yerine doktora gidip gerekli tahlilleri yaptırabilir ve size uygun dozajda ilaçları kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat dileyenler için yine de eczanelerde satılan zayıflama ilaçları ile alakalı bir liste paylaşacağız...

ECZANEDE SATILAN ZAYIFLAMA İLAÇLARI

REDUCTIL: Listemizin ilk sırasında Reductil zayıflama hapı yer alıyor. Bu zayıflama ilacı doktorlar tarafından hastalarına reçete edilen bir ilaçtır. Normalde reçete haricinde satılmaması gereken bu ilacı bir şekilde temin edebilmişseniz lütfen kendi kafanıza göre "bende işe yarar" düşüncesiyle kullanmayınız. Bir doktor kontrolünde gerekli dozajda kullanılması daha faydalı olacaktır.

XENICAL: Bu ilaçta yine içerisinde sibutramin etken maddesini barındırdığındna dolayı yan etkileri oldukça fazladır. Herkes tarafından kullanılamayan bu zayıflama ilacı mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır.  Beklenmeyen bir durumla karşılaştığınızda derhal doktora gitmeniz gerekiyor.

SIBUTRAMIN: İçerisinde kullanılan ve zayıflamaya yardımcı olan etken maddeden ismini alan bu zayıflama ilacı da yine doktorlar tarafındna reçete edilen ve eczaneye gidipte bana bir sibutramin ver diyemeyeceğiniz tarzda bir ilaçtır. Bu tarz ilaçları birkaç kere tekrar etmiş olsakta kendi kafanıza göre kullanmamanız gerektiğini sizleri düşündüğümüz için bir kere daha söyleme zorunluluğu hissediyoruz.

ECZAENELERDE SATILAN BİTKİSEL İLAÇLAR

Yukarıda sıraladığımız eczanede satılan zayıflama ilaçları dışında yine internette ve televizyonda sıkça reklamları yapılan bitkisel zayıflama ilaçları da eczanelerde satılabilmektedir. Bunların içerisinde genelde bitkisel maddeler kullanıldığı için kullanılabilir ancak yine de bir rahatsızlığınız varsa bunu doktorunuza danışmanızda yarar vardır.

Konuyla alakalı olarak sayfanın altında bulunan yorum alanından düşüncelerinizi paylaşabilir, bu ürünlerden bir tanesini kullandıysanız tecrübelerinizi diğer kullanıcılar ile paylaşabilirsiniz. Dilerseniz bu tarz ürünler ile alakalı kullanıcı yorumları sitelerini de inceleyebilirsiniz.

Kaynak: https://www.esikayet.net

ZAYIFLAMA Eczane Kilo Verme Diyet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X