Yaya Geçitlerinde Yol Vermeyenler Yanıyor!

Antalya'da kayda alınan bir görüntü sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor. Polis ekipleri sivil giyinerek yaya yollarında kendilerine araçların yol vermesini bekliyorlar. Vermeyenler ise ceza ile karşılaşyırolar.

Yaya Geçitlerinde Yol Vermeyenler Yanıyor!
Yaya Geçitlerinde Yol Vermeyenler Yanıyor! Murat Kılıç
Bu içerik 170 kez okundu.
Advert
Haberin videosu için tıklayın!

İçişleri bakanlığı tarafınca ülke genelinde insanların daha güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için "öncelik hayatın, öncelik yayanın" sloganıyla birlikte yeni uygulamalar başlattı. Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede yıllardır uygulanan yöntem artık kültür haline gelmiş ve insanlar yola çıkan bir yaya gördüklerinde hemen frene basarak yol veriyorlar.

Maalesef ülkemizde durum hiçte böyle olmadığından dolayı içişleri bakanlığı duruma el atarak yeni bir uygulamaya imza attı. Bunun üzerine polis ekipleri sivil vatandaşlar gibi yaya geçitlernde bekleyerek vatandaşa yol vermeyen kişilere ceza yağdırmaya başladı.

Facebook'ta dolaşan bir kayıtta antalya olduğu belirtilen bir bölgedeki yaya geçidinde sivilp polis memuru karşıdan karşıya geçiyor ve kendisine yol vermeyen araç kullanıcılarına ceza veriyor.

Leman Deniz isimli bir facebook kullanıcısı ise poaylaşmış olduğu videoda herkesin sivil vatandaş olmayacağını polislerin de siviller gibi giyinip ceza kesebileceklerini belirtiyor.

polis emniyet yaya geçidi trafik kuralları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X